Skip to main content
Dr. Rezan Cezan

"Sağlık sadece bozulduktan sonra üzerine düşeceğimiz bir konu değil."

“Sağlığımızı korumak düzeltmekten daha kolay. Ve inanın hastalığın hangisi olduğu değil, sağlığın nasıl ve hangi noktada bozulduğu önemli. Daha kaliteli bir yaşam mümkün.”

1972 yılında ailemin ilk çocuğu olarak Ordu’da doğdum. Orta öğrenimimi Ordu’da tamamladım. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetimin ardından kariyerime ilaç sektöründe devam ettim, ulusal ve uluslararası firmalarda satış-pazarlama yöneticilikleri yaptım.

Çocukluğumdan bu yana doktor olmak istememe rağmen, mezun olduktan sonra aktif doktorluk yerine ilaç sektörü kariyerinde karar kılmamın altında “Herkes aynı sebeple mi hasta olur?” sorusuna cevap bulamamam yatar.

İlaç sektöründe 15 yıllık kurumsal hayatın ardından, eğitimini aldığım diğer konu olan reklam sektöründe ilerlemeye karar verdim ve bir sağlık İletişim ajansı olan Q PHARMAWORLD’ü kurdum. 10 yıla yakın süren ajans kariyerim sonrası, 2017’de muayenehanemi açtım ve işte karşınızdayım.

Medikal özgeçmişim ise 2013 yılında bir müzik festivali için gittiğim Barselona dönüşü, uçakta başlıyor. Nedeni pek anlaşılmayan, 3 saat süren bir bilinç kaybı sonrasında laboratuvar tetkikleri, MRI ve BT gibi görüntüleme yöntemleri, EEG ve uyku testleri gibi fonksiyonel testlerin tamamının normal çıkması ile sebebin “Psikolojik” olduğuna karar verildi.

Evet, mükemmelliyetçi bir yapım var. Stres düzeyim normalin hep üzerinde. Disiplin ve titizlik konusunda da sınırı geçmiş olabilirim. Tek sebebin psikolojik olmadığını biliyordum, ne olduğunu henüz bilmiyordum.

Daha sonra tabloya Hashimoto Tiroiditi ve arkasından Hidradenit Suppurativa eklendi. Çocukluğumdan bu yana benimle olan Alerjik Astım ile Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği’ni de sayarsak 4 “Otoimmün” hastalığım olmuştu.

2013-2016 arası modern tıbbın en iyi yöntemlerini uygulayarak geçti. Doktorlarım bana bildiklerinin en iyisini uyguladılar, hepsine minnettarım ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Fakat uykularım giderek daha da bozulmuştu ve aşırı öfkeli biri haline gelmiştim. Depresyonda değildim, fakat hiç bir şey için enerjim kalmamıştı, yataktan çıkmak istemiyordum. Her yerim ağrıyordu ve her gün neredeyse 1 avuç ilaç almak zorundaydım.

İşte bu haldeyken, denemek istediğim “İntegratif Tıp” yöntemleri hayatımda bir dönüm noktası oldu, tedaviler sonucu tüm hastalıklarım geçti.

Tüm bu deneyimden anladığım; sağlık sadece bozulduktan sonra üzerine düşeceğimiz bir konu değil, yaşamımızı şekillendirmemizde en büyük rol oynayan faktördür. Sağlığımızı korumak düzeltmekten daha kolay. Ve inanın hastalığın hangisi olduğu değil, sağlığın nasıl ve hangi noktada bozulduğu önemli. Daha kaliteli bir yaşam mümkün.

L.I.F.E. System Biyoregülasyon eğitiminin ardından Nöral Terapi Derneği ile Nöral terapi, Auder ile Dr. Raphael Nogier’den Auriküloterapi ve Dr Michel Marignan’dan Postüroloji, Sağlık Bakanlığı Getat Uygulamaları kapsamında Kupa Uygulama, Friedrich Depke’den Schüssler Tuzları ve Yüz Okuma eğitimlerini tamamladım. Homeopati eğitimine devam ediyorum.

Bu yolda bilgisi, vizyonu, enerjisi ile yolumu aydınlatan Prof Dr Zeynep Sümer, İrep Laçin, Hans Stormer, Dr Emel Gökmen, Dr Emin Kaya, ALC ailem dediğim Partal kardeşler ve birlikte eğitim aldığım meslektaşlarım ile sevgileri, sabırları ve güvenleri için hastalarıma teşekkür ederim.

LÖSEV kurucu üyesiyim. Bunun dışında mesleki dernekler olan ETUD, AUDER ve Homeopati Derneği üyeliklerim devam etmektedir.

A Barbaros Bulvarı No:30/1
Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
T 0212 223 76 85
E info@rezancezan.com
* Bu sitede anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler, tedavi önerileri ya da tıbbi tedaviye alternatif yöntemler değildir. Uygulamadan önce doktorunuza danışınız.